Ürünler / Dillidur

AŞINMAYA DAYANIKLI ÇELİK BİR GÜVEN MESELESİDİR

İnşaat makineleri sektöründe faaliyet gösteren imalatçı tüm firmalar iyi imalat yapıp tanınmak için çok sıkı çalışmak zorundadırlar: ürünleri mükemmel iş görmeli aynı zamanda da, uzun ömürlü olmalıdır. Bilinen başka bir gerçek de, bu alanda iş gören değe r li araç ve gereçlerin toprak ve taşla olan temas nedeniyle çabuk yıpranmalarıdır. Ekskavatör, toprak taşıyıcı konveyör gibi ekipmanların kalitelerinin özellikle imal edildikleri malzemelere bağlı olmasının nedeni de budur.

Günümüzün DILLIDUR çelikleri daha ince kalınlıklarda aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek dayanıklılık, atölyede daha kolay işleme kolaylıkları gibi eskiden mümkün olmayan özellikleri taşımaktadır. imalatta iyi malzeme kullanımı başarının en önemli ön şartlarından biridir , ancak bu başarı için tek başına yeterli olmamaktadır. Bu alanda iş yapan imalatçı firmaların müşterilerine en mükemmel hizmeti verebilmeleri için kendileri ile uyum ve işbirliği i çerisinde çalışacak çelik üretici ve satıcılarına gereksinimleri vardır.

Bu sebeplerden ötürüdür ki, Almanya nın, çelik üretici firması, Dillinger Hütte GTS kendi alanında büyük bir saygınlık ve güven kazanmıştır. İnşaat sektöründeki her tip imalatçı firma, aşınmadan etkilenen parçaların yapımlarında, çözüm olan, DILLIDUR 400 V çeliğini, her geçen gün artan bir tercih ile kullanmaktadır.


İMALATÇINIZA GÜVENİN

İnşaat ve benzeri işlerde çalışan araç ve aletlerin aşınmaya uğrayan bölgelerinde kullanılan 'normal' çelikler zor şartlara uzun süre dayanamayıp elden çıkmaktadırlar. Böyle durumlarda, imalatta kullanılan çelikte, başta sertlik olmak üzere başka bazı öne mli özelliklerin aranmasında yarar vardır. Yakın zamana kadar, günümüz makinelerinin yapımında kullanılan çelikte istenilen özellikleri bulmak hemen hemen imkansızdı. Dolayısıyla, eski tarz çeliklerin zor tasarımlarda kullanılması da, işlenme zorlukları yüzünden büyük sorun teşkil etmekteydi.

Günümüzün, modern DILLIDUR 400 V çeliklerinin aşınmaya dayanıklılıkları, geleneksel haddelendirme yöntemi yerine, geliştirilen özel ısıtma yöntemi ile artırılmıştır. Bu yöntemle sertliğini ve işlem/uygulama kolaylığını düşük ısılarda da muhafaza etmektedir. DILLIDUR 400 V, sertliğine karşı işlenme kolaylığını muhafaza etmesini özel kimyasal yapısına borçludur. Bu şekilde tasarım ve imalatlarınızda proje yükleri açısından kalınlıkları inceltebilir, aşınma ve dayanıklılığı gerek gördüğünüz yerlerde artırabilirsiniz. Bu kolaylıkların tümü DILLIDUR 400 V ile hizmetinize sunulmuştur.YENİLEMEDE GÜVEN, MALİYETTE TASARRUF SAĞLAYIN

Aşınmaya maruz kalan parçaların yenilenmesinde DILLIDUR 400 V kullanılması mükemmel sonuçlar vermektedir. Eskiden ana gövdenin tamamının değiştirilmesi gerekirken, DILLIDUR 400 V ile yanlızca aşınmış kısımları kolayca onarabilirsiniz.

Çeliğimiz soğuk işlemeye çok uygundur. Kesmesi ve kaynak yapması da çok kolaydır. çoğu durumlarda, aşınan kısmın çıkarılması ve önceden biçimlendirilmiş yeni bir DILLIDUR 400 V ile değiştirilmesi yeterlidir.

400 V'nin kaynağın dışında vidalı bağlantılarda da kullanılmasında bir sorun yoktur. Bu işlemler esnasında ilgili teknik verilerimize uyulursa; zaman ve onarımdan tasarruf sağlanacak, iş kaliteniz ve karlılığınız artacaktır.

DILLIDUR SERİSİ

Kullanım alanı en yaygın olan DILLIDUR 400 V ' ye ek olarak, üretimin diğer iki çeliği DILLIDUR 325 L ve DILLIDUR 500 V'dir. DILLIDUR 500 V aşınmaya en yüksek mukavemet göstermek için geliştirilmiştir. Doğal olarak bu çeliklerde kaynak ve işlem DILLIDUR 4 00 V tipine göre biraz farklılık gösterir. 325 L'yi ise; sıcak şekil verilmesi gereken ya da yüksek sıcaklıklarda çalıştırılması gereken, aşınmaya dirençli imalatlarınız için alaşımsız DILLIDUR 275 U tavsiye ederiz. Bu serideki bir başka dur. aşınmaya dirençli ürün de alaşımsız DILLIDUR 275 U dur.


TEKNİK KONULARDA HERZAMAN YANINIZDAYIZ

KAYNAK: Kaynak sonrası kırılma ve çatlamara mani olmak için, seçilecek elektrodun, 'en-az' hidrojen içereni seçilmelidir. El ile yapılan kaynakta.

KIVIRMA: 100 gr'da <5ml hidrojen ihtiva etmelidir. Kurutulmaları için imalatçı teknik verileri kullanılmalıdır. 25mm `nin üzerindeki levhalar için ön ısıtma tavsiye edilir. Ön ısıtma ile ilgili daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen teknik açıklamalar sayfalarımıza bakınız.

DELME: Delme ve havşa açma HSS ve HSS-Co uçlar ile çapak kaldırma ve freze için iki yüzlü carbide uçlar gereklidir.


İŞİMİZ, ÇELİKLE GÜVENİLİR İŞBİRLİGİ

Demirbuken Flanş Levha ve Sac Ostim

Demirbuken Flanş Levha ve Sac Ostim

Demirbuken Flanş Levha ve Sac Ostim

Demirbuken Flanş Levha ve Sac Ostim